Hybryda na miarę czasów – z czego składa się oczyszczacz nowej generacji?

Zwiększone wymogi dotyczące bezpieczeństwa i najnowsze badania naukowe wpływają na dynamiczny rozwój technologii poprawiającej jakość powietrza. Oczyszczacz powietrza airQ2 to urządzenie hybrydowe, łączące w sobie wyspecjalizowane zalety filtrów, miedzi i lampy UV-C. 

Na rynku dostępnych jest wiele oczyszczaczy powietrza, składających się z różnych komponentów. Jak wybrać oczyszczacz na miarę naszych czasów? Na podstawie najnowszej wiedzy naukowej i wyników testów przeprowadzonych przez niezależne instytuty badawcze, wiemy, jakie elementy składowe gwarantują profesjonalne oczyszczenie powietrza ze wszystkiego, co nam zagraża.

Filtry powietrza

W oczyszczaczach powietrza nowej generacji airQ2 zastosowano 3-stopniowy poziom filtracji, na który składają się:

  • filtr wstępny w klasie G4 – znajdujący się zaraz za wlotem, którego zadaniem jest wyłapanie cząstek wielkości kurzu i innych pyłów;
  • filtr w klasie H13 – filtry tej klasy są w stanie wyłapać z powietrza drobnoustroje, takie jak bakterie i grzyby;
  • filtr w klasie H14 – zatrzymuje cząstki rozmiarów wirusa i gwarantuje 99,995% skuteczność filtracji. 

Miedź 

Miedź posiada właściwości eliminujące wiele szkodliwych mikroorganizmów. Ponadto badania przeprowadzone przez Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) dowodzą, że jest materiałem, na którym koronawirus SARS-CoV-2 utrzymuje się najkrócej względem innych metali i ich stopów. Bazując na najnowszej wiedzy ekspertów na wlocie urządzenia airQ2, jaki i w komorze pomiędzy filtrami H13 i H14 (pomiędzy filtrem pośrednim i końcowym), zastosowano siatki wykonane z miedzi, co zapewnia skrócenie czasu żywotności bakterii i wirusów.

Lampa UV-C

Oczyszczacze powietrza airQ2 dodatkowo zostały wyposażone w lampę UV-C, która dezaktywuje i niszczy mikroorganizmy, skutecznie zwalczając je wewnątrz urządzenia. Promieniowanie UV-C (część spektrum światła o długości fali od 100 do 280 nm) to jedna z najbardziej niezawodnych metod dezynfekcji. Wykorzystywane jest w szpitalach, laboratoriach i miejscach publicznych w wielu krajach. Stosowanie światła UV-C jest zalecane przez Główny Inspektorat Sanitarny i Światową Organizację Zdrowia jako metoda zmniejszania zagrożenie zakażenia w pomieszczeniach i zapobiegania rozprzestrzenianiu się pandemii Covid-19. Urządzenie airQ2 spełnia wymagania normy PN PN-EN 62471 dotyczące bezpieczeństwa fotobiologicznego lamp.

Okazuje się, że najskuteczniejsze technologie służące poprawie jakości powietrza, stosowane m.in. w salach laboratoryjnych, są dziś dostępne dla każdego. Oczyszczacze nowej generacji mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach komercyjnych, jak na przykład biura, sklepy czy hotele, a także w domach, oferując medyczne standardy czystości powietrza, najwyższe bezpieczeństwo i komfort oddechu. 

Comments are closed.