Wiedza

Wiedza

Urządzenia airQ2 bazują na na najnowszej technologii i wiedzy ekspertów.

W airQ2 zastosowano oparte na wiedzy metody separacji wirusów przy pomocy filtrów HEPA. Urządzenie wyposażone jest standardowo w filtr zgrubny G4 oraz filtry HEPA H13 i H14 z indywidualnymi certyfikatami jakości wystawionymi przez renomowanego producenta.

Tego typu filtry, zgodnie z normami stosowane są jako filtry końcowe dla czystych pomieszczeń (tzw. Clean Room według ISO 14644) oraz jako filtry końcowe do zastosowań o najwyższych wymaganiach w przemyśle farmaceutycznym i w szpitalach. Filtry HEPA posiadają udokumentowaną i przetestowaną skuteczność filtracji do 99,995%. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że skutecznie separują wirusy i zatrzymują je wewnątrz urządzenia.

Eliminacja wirusów następuje poprzez ich naświetlanie wbudowaną lampą UVC. Promieniowanie UV-C, jako sposób eliminacji wirusa (w tym Covid-19), rekomendowane jest m.in. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Główny Inspektorat Sanitarny. To skuteczne rozwiązanie na neutralizację szkodliwych wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów. Znana od wielu lat metoda naświetlania UV-C jest powszechnie stosowana w szpitalach i miejscach publicznych w wielu krajach.