Dlaczego oczyszczanie powietrza w hotelu jest ważne?

Jakość powietrza zawsze była ważną kwestią dla hoteli. Czyste środowisko i mikroklimat korzystny dla zdrowia, to coś, co przyciąga podróżujących. Coraz większe znaczenie ma również jakość powietrza wewnętrznego, którą obiekty oferują swoim gościom. 

Oczyszczacze powietrza przestały być urządzeniami stosowanymi wyłącznie w domu, niezbędnymi jedynie dla mieszkańców dużych miast i alergików. Dziś wiele branż, w tym hotelarska, widzi potrzebę dbania o jakość powietrza w pomieszczeniach, mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo swoich klientów i pracowników. Hotele coraz częściej sięgają po oczyszczacze powietrza, aby sprostać wymaganiom podróżujących, dla których znaczenie ma nie tylko lokalizacja i panujący wokół obiektu mikroklimat, ale też jakość powietrza wewnętrznego.

Wyzwania związane z jakością powietrza w hotelu

Na satysfakcję gościa hotelowego składa się wiele czynników, ale nie da się ukryć, że kluczowym z nich jest czystość. Myśląc o czystości w pokojach i innych pomieszczeniach hotelowych, warto wziąć pod uwagę także jakość powietrza. Troska o tę kwestię jest dla podróżujących dowodem wysokich standardów. 

Trzeba jednak mieć na uwadze, że zapewnienie czystego powietrza w przypadku hotelu wiąże się z szeregiem wyzwań, takich jak:

  • wysoka rotacja gości, długi czas przebywania ludzi w jednym miejscu i duże zagęszczenie ludzi w obszarach wspólnych, co zwiększa ryzyko przenoszenia chorobotwórczych patogenów;
  • zanieczyszczenia chemiczne generowane przez stosowanie dużej ilości środków czyszczących;
  • zwiększone ryzyko zetknięcia się z alergenami powietrznopochodnymi;
  • obecność niebezpiecznych pyłów PM 10 i PM 2,5, w szczególności w przypadku hoteli zlokalizowanych w dużych miastach (smog);
  • ograniczone możliwości przewietrzenia niektórych pomieszczeń.

Aby im sprostać potrzebne są profesjonalne rozwiązania. Na rynku pojawiły się urządzenia nowej generacji, które są przystosowane do wykorzystania w hotelach, wyróżniają się najwyższą skutecznością i stanowią odpowiedź na wyżej wymienione wyzwania.

Najbardziej zaawansowane oczyszczacze dostępne dla hoteli

Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa swoim gościom i pracownikom, warto zainwestować w profesjonalne urządzenie oczyszczające powietrze dostosowane do potrzeb hotelu i posiadające odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu obiekt może poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach, a także przygotować się do funkcjonowania w dobie pandemii. 

Oczyszczacze powietrza nowej generacji airQ2 przeznaczone są do wszystkich rodzajów przestrzeni zamkniętych, gwarantują skuteczność filtracji na poziomie 99,995% i stałe monitorowanie tego procesu, tworząc strefę bezpiecznego powietrza. Oferują eliminacje cząsteczek smogu, kurzu i alergenów, zanieczyszczeń chemicznych oraz biologicznych, takich jak bakterie i wirusy przenoszone drogą powietrzną. W zależności od wielkości powierzchni rekomendowany jest wybór modelu Qair 2000 lub Qair 3000, których wydajność odpowiada wykorzystaniu w dużych pomieszczeniach hotelowych.

Oczyszczacze powietrza dla hotelu to jeden z elementów, który może pomóc przywrócić sprawne funkcjonowania branży. Ponadto hotele, które poza stosowaniem się do ogólnych wytycznych służb sanitarnych wdrażają wewnętrzne procedury dezynfekcji, w tym w zakresie oczyszczania powietrza, postrzegane są jako prestiżowe i przyjazne dla swoich gości. To również ukłon w stronę podróżujących, którzy cierpią na alergie czy borykają się z problemami układu oddechowego.

Comments are closed.